Hizmetlerimiz

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), Zihinsel Engelliler, Dil ve Konuşma Terapisi ve Duyu Terapisi üzerine eğitim ve rehabilitasyon programlarımız mevcuttur.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizden, Otizm, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Davranış Bozuklukları, Okula Uyum Sorunları, Sosyal ve Duygusal Gelişim, Zihinsel Engelliler, Öğrenme Güçlüğü, Down Sendromu, Bedensel Engelliler, Özel eğitim, Dil ve Konuşma Terapisi, Duyu Terapisi ve Aile eğitimi konularında destek alabilirsiniz.

BİREYSEL EĞİTİM

Kardeş Terapim Özel Eğitim Merkezi ‘nde öğrencilerimizin ve ailelerimizin ihtiyaçları göz önüne alınarak; özel eğitim öğretmeni, pedagog, psikolog ve gerekirse fizyoterapistimizle birlikte hazırlanan Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı ile her öğrencinin ayrı ayrı hedefleri ve bu hedeflere ulaşmada yol gösteren eğitim plan ve programları belirlenir.

GRUP DERSLERİ

Kurumumuzda, bireysel ve gerekiyorsa grup dersleri ile öğrencimize hedefler kazandırılırken; psikoloğumuz ve özel eğitim öğretmenimiz aracılığıyla ailelerimizin yaşadıkları sıkıntılara çözüm getirmek amacıyla ücretsiz aile eğitimleri düzenli olarak sürdürülmektedir.

Başka okullara devam eden öğrencilerimizin öğretmenlerine ve okul yönetimlerine sürekli bildirimlerde bulunarak eğitim öğretim faaliyetlerimizin sürekliliği sağlanmaktadır.