Aydın Kardeş Terapim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2012 yılında özel eğitime ihtiyaç duyan çocuk ve gençlerimize yönelik eğitim vermek amacıyla kurulmuştur.

400 m2 lik kapalı alanlı eğitim merkezimizde gerekli tüm eğitim öğretim materyalleri, fizyoterapi odası, bireysel sınıflar, küçük yaş odası ve grup sınıflarımız ile eğitim kurumlarında olması gereken tüm fiziki şartlar (Yangın merdiveni, erken uyarı sistemi) sağlanmıştır.


Kurumumuz bünyesinde çalışan ve öğrencilerimizin bireysel gelişimlerini her şeyden önde tutan psikolog, pedagog, özel eğitim öğretmenleri, çocuk gelişimi öğretmeni ve fizyoterapistimizle öğrencilerimiz ve ailelerine hizmet verilmektedir.


Aydın Kardeş Terapim Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, kuruluş amacı olan özel eğitime muhtaç özel çocuk ve gençlerimizi, bağımsız ve topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitim Programlarımız:

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi) Zihinsel Engelliler, Dil ve Konuşma Bozuklukları, Down Sendromu, Bedensel Engelliler, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Davranış Bozuklukları, Okula Uyum Sorunları, Sosyal ve Duygusal Gelişim. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizden, Otizm, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Davranış Bozuklukları, Okula Uyum Sorunları, Sosyal ve Duygusal Gelişim, Zihinsel Engelliler, Öğrenme Güçlüğü, Down Sendromu, Bedensel Engelliler, Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Aile eğitimi konularında destek alabilirsiniz.

 
Otizmi erken fark edersen, çok şey fark eder...